Tinguj te Zgjedhura nga Burimet Shqiptare, ja vlen ti ndegjoni me respekt Djali Diaspores.

 

Kaltrina Selimi - Ditelindja

me pelqen shume mezi pres ditelindjen e jetes time dua ta bej te lumtur dhe te vecante ahtu sic eshte edua shumeeeeeeeeee jeta imeeeeeeeee Linditaaaa

Vesa Luma - Edhe per mu do te ket nje zemer

 
Tri ditë kam në dhomën time t'zbraztë 
E dy ditë prej se ke shku 
Veq një ditë kam mbet pa qajtë 
E të nesërmen t'kam kërku 
 
 
Dit e nat e therras ne emer malli me vret veq kur mendoj dhe per mu do ket nje zemer qe do di te mos m lendoj ... ku je ma moj zemer ma qe sa jam ka te pres :'(

 

                                 Zaide Misimi  - Te therret shpirti im...

kjo këng vlen shum per at qe e di´n qa esht dashurija Dashunin e din vetem aj qe dashuron me thellsin e zemeres Një Dashni te vertet e jo avantur per Keks!!! Një porosi kam per ju ni dashni te vertet qe e keni luftoni deri ne piken e fundit sepse njeriu dashuron njëher ne jet siq duhet.Edhe 100 tjera mi pas dashnin e te pares qe ja ek dhan sun ja jep edhe sun ke me ja dhan sa te je gjall !!!Ju pershendes njerz kujdes mos luni me fatin... Jeta vashdon veq nese e ke desht pernime sun e haron as kur ne jet edhe ndoshta pse ai ka qen fajtor dashuria e vertet sahrohet kur ajo rin mbyl ne zemer per gjithmonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...

 

Shkumbin Ismaili - Cauca e Tetoves

 
hajde cauca e tetoves, mire kendon ky djali

 

Shkumbin Ismaili - A me ke thene ti vete 

a me ke than ti vet.me prit edhe sivjet.. a nuk me the ti vet te dua vertet.. gjithmon me thoje se me doje . tiii .. dhe une te besova . Sa SHum u mundova ta mbroj ket dashuri . ku je ti une nuk e di ...... hoooooooo kuj ja fal ti ata Sy . Syt e tu Te Zi.............. ku je ti oh dashuri . hooooo kush te don ma shum se une k'te dua ta di k'te dua ta Di....

Mahmut Ferati - A ke zemer...

 
Oooooo ket kenge kur se kom harru ethe video qenka schum e mir bravooooo Inderuari Mahmut FERATI

 

Mahmut Ferati-Me mungon me mungon 

 
shum shum kaj e bukur bre kur e degjoj umshtin e kaj te lumt goja a mahmut ferati te dua jeta

 

poni-si trendafil (me tekst)

 
Mbreteresha e kenges Poni qe na lendon zemrat me kete kenge te bukur te pa vdekshme, ndersa ne po teremi si trendndafili ne etje:) like kush ka vesh muzikor.....

Gena - Sa lot kam derdhur

 
si do qe te jete, muzika greke apo arabe ka pak rendesi .ajo qe ka vler eshte teksti dhe menyra se si e kendon,mendoj se shum djem po edhe femra kjo kenge i ka sjell ne mendje nje dashuri te humbur .bravo .bravo bravo GENA.thjesht e mrekullueshme....nuk lodhem kurr duke e degjuar .........

 

ELI FARA - DENGLAT ( Official Video )

 
ne pergjithesi degjoj muzik te huaj...por kur degjon kenge te tilla, te japin nje shije tjeter mor vella, te gezohet veshi, i harron ato dapa dupat e huaja...

Redon Makashi - "Dikur Luaja me Ndjenjen e Saj"  zemra e mires

 
Kenga  qe i qendron akoma kohes.Kjo eshte  si vera sa  me e vjeter aq me e mire :)

 

Mahmut Ferati -Kujtoje

 
Te adhuroj me gjith shpirt per ate za qe e ke o mahmut. E me kenget qe i knon ti . Knofsh githmon rofsh githmon per me ta ngju ate za bilbili qe e ke ,,,

 


Datenschutzerklärung
Eigene Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!